KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Träsnitt 7322155
*
nr 732 2155
Nisse Zetterberg
(1910-1986), Sverige
Träsnitt, 4 st, Nisse Zetterberg (1910-1986), -73, motivets mått: 15 x 17 ca
Nisse Zetterberg, född 1910 i Stockholm, död 1986, svensk målare.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 19 december 2011
kl 17:16:05
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
15/12 17:45:42
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Nisse Zetterberg
Nisse Zetterberg, född 1910 i Stockholm, död 1986, svensk målare.
Läs mer om Nisse Zetterberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsningar grafik linoleumsnitt nisse zetterberg svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige träsnitt
-
2084 Träsnitt
Maud Comstedt (1920-1984), Sverige. "Hjorttunga". ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:14
-
5170 Träsnitt
Oidentifierad konstnär. Signerad, omfamning. Signe..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:29
-
4091 Träsnitt
Vytautas Kasiulis (1918-1995), Musikanter. Signera..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:36
*
Nisse Zetterberg
Nisse Zetterberg, född 1910 i Stockholm, död 1986, svensk målare.
Läs mer om Nisse Zetterberg
nr 732 2155
Nisse Zetterberg
(1910-1986), Sverige
Träsnitt, 4 st, Nisse Zetterberg (1910-1986), -73, motivets mått: 15 x 17 ca
Nisse Zetterberg, född 1910 i Stockholm, död 1986, svensk målare.
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 19 december 2011 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
15/12 17:45:42 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Nisse Zetterberg
Nisse Zetterberg, född 1910 i Stockholm, död 1986, svensk mÃ¥lare.Läs mer om Nisse Zetterberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsningar grafik linoleumsnitt nisse zetterberg svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige träsnitt
-
2084 Träsnitt
Maud Comstedt (1920-1984), Sverige. "Hjorttunga". ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:14 -
5170 Träsnitt
Oidentifierad konstnär. Signerad, omfamning. Signe..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:29 -
4091 Träsnitt
Vytautas Kasiulis (1918-1995), Musikanter. Signera..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:36